Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 10. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

 

Lesy ČR

 

 Kronika města

 

Jsme také na Facebooku

Profil: Město Hora Svaté Kateřiny

Facebook

 

 

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Stránka

Kaple "Ecce Homo" s výhledem na dolní ves. Ta se v posledních letech zcela rozpadla. Socha Krista s trnovou korunou, vytvořená z pískovce v roce 1732 Kiliánem Hofmannem, se nyní nachází ve Valdštejnském zámku v Litvínově, pobočce mosteckého muzea.

Kaple "Ecce Homo" s výhledem na dolní ves. Ta se v posledních letech zcela rozpadla. Socha Krista s trnovou korunou, vytvořená z pískovce v roce 1732 Kiliánem Hofmannem, se nyní nachází ve Valdštejnském zámku v Litvínově, pobočce mosteckého muzea.

Pachenkov

Je možné, že se první osadníci v této krajině usadili kolem roku 1200, která se hodila jako pastviny. Území za pozdější Mikulovickou ulicí až k potoku bylo asi ponecháno v původním stavu. 
Uvnitř luk, ohraničených Lesenskou plání na jihu a vyvýšeninou na jihozápadě, východně od Hory Sv. Kateřiny leží Pachenkov. Jméno pochází z doby hornictví. Tam totiž byla roztloukávána ruda. Krajina byla asi osídlena již před založením města v roce 1528.

Pachenkov

Je možné, že se první osadníci v této krajině usadili kolem roku 1200, která se hodila jako pastviny. Území za pozdější Mikulovickou ulicí až k potoku bylo asi ponecháno v původním stavu.
Uvnitř luk, ohraničených Lesenskou plání na jihu a vyvýšeninou na jihozápadě, východně od Hory Sv. Kateřiny leží Pachenkov. Jméno pochází z doby hornictví. Tam totiž byla roztloukávána ruda. Krajina byla asi osídlena již před založením města v roce 1528.

Horní Ves

Starý snímek z Horní Vsi s pohledem na cestu do Malého Háje, také zvaný "žebřík do nebe". Odsud jel na koni mladý císař Josef II se svou družinou do horního města.

Horní Ves

Starý snímek z Horní Vsi s pohledem na cestu do Malého Háje, také zvaný "žebřík do nebe". Odsud jel na koni mladý císař Josef II se svou družinou do horního města.

Z cestovní zprávy Josefa II z 20. června 1766: "Jeli jsme z Kálku přes Horu Sv. Kateřiny, Horní Litvínov do Duchcova. U Hory. Sv. Kateřiny je špatná cesta a jsou zde velké vyvýšeniny. A odtud do Horního Litvínova je velmi špatná cesta přes Mikulovice, kde nás přijal hrabě Valdštejn, a vedl nás do soukárny...:".

Z cestovní zprávy Josefa II z 20. června 1766: "Jeli jsme z Kálku přes Horu Sv. Kateřiny, Horní Litvínov do Duchcova. U Hory. Sv. Kateřiny je špatná cesta a jsou zde velké vyvýšeniny. A odtud do Horního Litvínova je velmi špatná cesta přes Mikulovice, kde nás přijal hrabě Valdštejn, a vedl nás do soukárny...:".

Horní Ves

Horní Ves

Státní učiliště průmyslu dřeva a hraček

Státní učiliště průmyslu dřeva a hraček

 

 

 

 

 

 


Stránka